O firmie


Jesteśmy rodzinną firmą założoną przez Marka Jankowskiego w 1992 roku. Firma nasza znajduje się w Mirsku, dolnośląskim miasteczku u podnóża Gór Izerskich.

Produkujemy stolarkę do współczesnych i zabytkowych domów. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracach przy renowacji i rekonstrukcji stolarki do domów przysłupowych i szachulcowych. Realizujemy stolarkę do domów pasywnych i domów objętych nadzorem konserwatorskim.

Nasze obiekty referencyjne stoją w Polsce, Niemczech, Czechach, Holandii, Danii i Szwecji.

Schody

Treppen-Renovierung-Produktion

W projektowaniu schodów kierujemy się przede wszystkim stabilnością konstrukcji, proporcjami zapewniającymi wygodę użytkowania i wykończeniem gwarantującym bezpieczeństwo. Wykonujemy schody z drewna twardego, bukowego multiplexu a nawet świerka. Renowacje staramy się wykonywać z dbałością o detale, ale także o materiały, np. renowację barokowych schodów wykonaliśmy z użyciem 400-letnich belek dębowych. Nie unikamy realizacji skomplikowanych technicznie, statycznie i estetycznie konstrukcji.

Okna

Fensterrahmen-Renovierung-AustauschProdukujemy okna z drewna dębowego, sosnowego, red meranti i modrzewiowego, klejonego trójwarstwowo. Standardem jest ramiak 68/78, uszczelka przylgowa okienna, okucia obwiedniowe, okapnik okienny aluminiowy, klamka, lakierowanie trójwarstwowe i szprosy dzielące szybę. Okna do obiektów zabytkowych mają profile projektowane indywidualne zgodnie z wytycznymi konserwatorów zabytków. Repliki okien zabytkowych powstają u nas według starych rzemieślniczych metod, tj. z litego drewna z zastosowaniem historycznych okuć, kitu do uszczelnienia szyb, a nawet farb ucieranych ręcznie.

Na specjalne zamówienia instalujemy w naszych oknach okucia antywyważeniowe, szyby klejone i hartowane, zabezpieczenia alarmowe, motorykę (silniki), rolety oraz witraże.

Drzwi

Tur-Montage-historic-RenovierungNasze drzwi zewnętrzne i wewnętrzne wykonywane są z drewna litego klejonego. Z drewna litego nieklejonego wykonujemy drzwi i bramy gospodarcze. Standardowe parametry naszych drzwi zewnętrznych to grubość 68 mm, zawiasy regulowane 3D, zasuwnica trójryglowa. Drzwi wewnętrzne mają grubość 42 mm. Formę, sposób wykończenia i zdobienia każdych drzwi określa projekt indywidualny.

Często zdarza się że drzwi zewnętrzne wymagają zastosowania ponadstandardowych rozwiązań sposobu zamykania, ochrony przed włamaniem lub zaleceń konserwatorskich.

Meble i konstrukcje specjalne